Läänemaa kergejõustiku meistrivõistlustel näidati häid tulemusi

Naiste odaviske esikolmik. Simona Ladva, Anna-Britt Aser, Maily Märss

Tänavused Läänemaa kergejõustiku meistrivõistlused olid viimaste aastate suurima osalejaskonnaga. Enamus aladel oli võistlejaid ligemale kümme, mitmel alal isegi üle selle. Lisaks näidati ka väga häid tulemusi.

Meeste kuulitõukes ei olnud küll suurim osalejaskond, kuid näidati tõukeid, mille üle oleks uhked ükskõik milliste kergejõustikuvõistluste korraldajad. Võitja, Eesti veteranide rekordi omanik, Fred Vali tõukas võidutulemuseks koguni 16.41. Lisaks võitis Fred ka kettaheite, kui kahekilone heitevahend maandus 45 meetri ja kahe sentimeetri kaugusele. Mõlemal alal võitis medali ka tema poeg Frank Vali.

Kettaheites tuli Frank Valile hõbemedal tulemusega 34.38-ga ja kuulitõukes pronksmedal 11.94-ga. Seevastu odaviskes sai ta kuldmedali, kui viskas 16- aastase noormehena meeste 800-grammist oda 50.93. Sellega tõusis noormees ka hooaja edetabelis 20 parema mehe sekka. Lisaks meespere väga headele tulemustele võidutses Franki ema ja Fredi abikaasa Kristel Kivi naiste kettaheites, seda tulemusega 27.41.

Naiste 100 meetri jooksus näitas head kiirust Egle Kolga, tema kuldmedali ajaks mõõdeti 13,6 sekundit. Marta Klooster läbis sprindimaa 13,7 sekundiga. Egle võidutses ka 800-meetri jooksus, kus pidas vägeva heitluse Tuudi noore jooksja Liisbeth Vridoliniga, kuid suutis lõpusirgel kogemuse maksma panna.

Kleer Jaani võidutses hüpetes. Kaugust hüppas ta 5.14, edestades teist kohta 43 sentimeetriga ja kõrgust 1.60. Anna-Brit Aser teenis hõbeda 1.50-ga.

Maily Märss võitis kuulitõuke 10.40-ga. Tasub märkida, et pronksmedali teenis Lihula sportlane, juba seeniorieas olev Ene Siitsmann, kellele mõõdeti tulemuseks 8.54.

Odaviskes peeti äge duell, Simona Ladva võitis oma konkurente lõpuks ainult 1,5 meetriga, saades tulemuseks 28.17.

Meeste võistluses oli kaks märkimisväärselt pingelist jooksu. Sabastian Juhan Liiva teenis 100 meetri jooksus kuldmedali 11,9-ga, edestades Jaan Koppet 0,1 sekundiga. 1500 meetri jooksus aga polegi vist sellist finišit maakonna meistrivõistlustel varem nähtud. Kogenud Risti jooksja Lauri Tanner passis ja passis, ning edestas finiširuudustikus lõpuks Tuudi sportlast Jakob Läänet 0,9 sekundiga. Ajad vastavalt 4.48,8 ja 4.49,4.

Kaugushüppes jäi meestel sellel korral kuue meetri joon kättesaamatuks, Jaan Koppe hüppas parimana 5.82.

Meie maakonna rekordi (2.09) omanik, nüüd juba seeniorsportlane Priit Koort, ületas aga kõrgushüppes 1.65. Haapsalu Põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Mairon Lepik teenis hõbeda, kui ületas 1.60.

Võistlused olid Spordiliit Läänela poolt hästi korraldatud. Peakohtunik Kaja Ladva ja tema noored abilised said sportlaste teenindamisega kenasti hakkama.