Euroopa juhtiv spordikanal Eurosport teeb otseülekande Haapsalu staadionilt kas 3. või 6. juulil toimuvast alagrupi mängust.
6. juunil loositakse Tallinnas alagrupi mängude graafik ja pärast seda on ka teada, milliste riikide koondised mängivad Haapsalus. Loosimisel kvalifitseeruvad 7 riiki lisaks korraldajamaale.
Haapsalu linna üheks ülesandeks on valmistada 30-sekundiline teleklipp, millega saab tutvustada end teleülekannetes. Mänge kannavad üle Eurosport, kõikide osavõtvate riikide telekanalid, sealhulgas ETV. Ülekanded toimuvad ka Aasia suurimas telekanalis Al Jazeera ME ning spordikanalis Supersport Afrika. Eeldatav televaatajate arv on 11 miljonit inimest.
Pealtvaatajaid mahub Haapsalu staadionile umbes tuhat.
Kuni 19-aastaste noormeeste 2012. aasta jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniir peetakse 3.-15. juulil Tallinnas, Rakveres ja Haapsalus, Euroopa meister selgub 15. juulil A. Le Coq Arenal.
U-19 EM-finaalturniir on Eesti jaoks ajalooline sündmus: tegemist on esimese jalgpalli EM-finaalturniiriga Eestis ning ühtlasi on see esimene kord, mil Eesti jalgpallikoondis mängib EM-finaalturniiril. Läbi selle turniiri on võimalik tutvustada Eestit kui arenevat jalgpalliriiki, kus on olemas infrastruktuur, oskusteave ja huvilised.
Turniiril toimub kokku 15 mängu, millest üheksast teeb otseülekande Eurosport ning mille pilt jõuab ka Aasia, Aafrika, Põhja-Ameerika ja Lõuna-Ameerika suurimate telekanaliteni. Muuhulgas tehakse üks otseülekanne ka Kadrioru staadionilt, Haapsalust ja Rakverest. Eelmiste noorte finaalturniiride põhjal on otseülekannete eeldatav vaatajate arv 11 miljonit.
Alagrupiturniiri kohtumised peetakse 3., 6. ja 9. juulil A. Le Coq Arenal, Kadriorus, Rakveres ja Haapsalus, poolfinaalid 12. juulil A. Le Coq Arenal ning finaal 15. juulil samuti A. Le Coq Arenal.
Finaalturniirile kvalifitseerub koos korraldajariigiga 8 koondist, kes selguvad eliitringi mängude järel 2012. aasta mai lõpus ja kes loositakse alagruppidesse 6. juunil 2012.
Turniiri üheks peaeesmärgiks on lisaks väga heale korraldusele, Eesti tutvustamisele ja jalgpalli populariseemisele ka tribüünide maksimaalne täitmine pealtvaatajatega, mille nimel alustavad nii jalgpalliliit kui ka kohalikud omavalitsused tõsist ja põhjalikku tööd, millesse kaasatakse teiste seas erinevad kohalikud tegevused, koolid, noorterühmad, jalgpalliklubid jne.
Kõik neli turniiril kasutatavat staadionit ja üheksa treeningväljakut on UEFA poolt inspekteeritud ja heaks kiidetud. Kõigil staadionitel on välja töötatud kontseptsioon nii publiku, turvalisuse, teleülekannete, meedia kui ka üldise korralduse jaoks.