Läänemaa kergejõustiklased näitasid häid tulemusi

Juulikuu on olnud Läänema kergejõustiklastele igati edukas. Haapsalu noorsportlased saavutasid suurepäraseid tulemusi Eesti noorte kergejõustiku meistrivõistlustel ning veteransportlased tõid koju hulganisti medaleid Karksi-Nuias toimunud Eesti veteranide meistrivõistlustelt kergejõustikus.

3.-4. juulil selgitati Rakveres U18, U20 ja U23 vanuseklasside Eesti meistrid kergejõustikus. U18 ja U20 vanuseklassides võistlesid ka Haapsalu Kergejõustikuklubi kasvandikud. Lisaks ka klubi endine õpilane Emma Kathrina Hein, kes oma kasvatajaklubi esindab.

Emma Kathrina tõi Haapsalu klubile kaks hõbemedalit – odaviskes (39.53)  ja kuulitõukes (11.30). Kõrgushüppes saavutas 1.55 tulemusega kuuenda koha.

Emma Kathrina Hein. Foto: Jaanus Getreu

Kleer Jaani oli kolmel hüppealal kaheksa parema hulgas – kõrgushüppes viies (1.55), kolmikhüppes seitsmes (10.25) ning kaugushüppes kaheksas (5.05).

Marta Klooster hüppas kolmikhüppes enda uueks isiklikuks rekordiks 10.28 ja sellega teenis viienda koha. Ka Rauno Laksberg saavutas uue isikliku rekordi ja seda odaviskes, kui lennutas 800-grammist oda 37.94.

Suurepärased tulemusi näitasid ka Läänemaa U18 vanusegrupi noored. Simona Ladvale tuli kuulitõukes seitsmes koht tulemusega 11.76, üheksas koht odaviskes tulemusega 30.22 ja sama koht ka kettaheites, kus tulemuseks 27.06. Kettaheite tulemus on ka Simona uus isiklik rekord.

Mõned päevad hiljem selgusid Rakvere staadionil ka U14 ja U16 vanuseklassi Eesti meistrid. Haapsalu Kergejõustikuklubi noored olid igati edukad. Neidude U14 vanusegrupist tuli Eesti meistriks Eliise Mari Toomemägi, kes tõukas kahekilost kuuli 12.54. Odaviskes tuli neljas koht tulemusega 29.88 – Eliise Mari uus isiklik rekord. Ajaga 12.81 jooksis ta end 80 meetri tõkkejooksus viiendaks. 200 meetri tõkkejooksus püstitas Eliise samuti uue isikliku rekordi – 33,06 ja kohaks 16.

Eliise Mari Toomemägi. Foto: Marko Mumm

Haapsalu Kergejõustikuklubile tuli ka teine kuldmedal kuulitõukes, kui U14 vanuseklassis võistlev Kener Rehkalt tõukas kolme kilost kuuli 14.94, püstitades sellega ka enda uue isikliku rekordi. Kettaheites sai Rehkalt kirja samuti uue isikliku rekordi – 34.26, millega saavutas kuuenda koha. Uus rekord tuli ka kolmikhüppes – 9.95, mis asetas ta 16. kohale.

U14 vanuseklassi noormeeste arvestuses tegi Christofer Kuusik suurepärase võistluse, kui ületas esimest korda lati kõrgusel 1.70, mis andis talle neljanda koha.

Lisaks tublidele noortele tõid ka Läänemaa veteransportlased sel kuul hulganisti medaleid koju, nimelt toimusid Karksi-Nuias Eesti veteranide meistrivõistlustel kergejõustikus.

Valeri ja Viivi Kääpa tulid võistlustelt tagasi mõlemad viie kuldmedaliga. Valeri Kääpa võidutses M65 vanuseklassi viiel jooksudistantsil – 200m ajaga 33.79, 400m ajaga 1.12, 800m ajaga 2.46, 1500m ajaga 5.41 ning 5000m ajaga 20.45. Lisaks kuldmedalitele tuli ka 100m jooksus pronksmedal.

Valeri Kääpa. Foto: erakogu

Jooksudes oli sama edukas ka Viivi Kääpa, kellele tulid kuldmedalid N60 vanuseklassi arvestuses samuti viiel jooksudistantsil – 200m ajaga 37.41, 400m ajaga 1.23, 800m ajaga 3.16, 1500m ajaga 6.34 ja 5000m ajaga 23.26. Lisaks viiele kuldmedalile riputati Viivile kaela ka 100m hõbe.

Viivi Kääpa. Foto: erakogu

M35 vanuseklassi arvestuses sai medalid kaela ka Jaan Koppe. 100m kuld ajaga 12,01, kaugushüppe kuld tulemusega 5,69 ja 400m hõbe ajaga 59,06.

Lauri Tanner võidutses M45 vanuseklassi kolmel jooksudistantsil – 100m ajaga 12,32, 400m ajaga 57,13 ja 800m ajaga 2.11,87.

Fred Vali kaks kuldmedalit M45 vanuseklassis tulid kuulitõukes ja kettaheites. Fredi tõugatud 7,26kg kaaluv kuul maandus 16.09 peal ning 2kg kaaluva ketta heitis ta 45,00 peale.

Priit Koort tuli võistlustelt koju nelja medaliga – kolme kulla ja ühe pronksiga. M35 vanuseklassis võistlev Koort võidutses teivas- ja kõrgushüppes ning tõkkejooksus. Teivashüppe tulemuseks sai Koort kirja 3,40, kõrgushüppe tulemuseks 1,55 ning tõkkejooksus 21,03. Pronksmedal tuli Koortile 7,26kg kuulitõukes 12,33 tulemuse eest.

M75 vanuseklassi teivashüppes sai kuldmedali kaela Verner Friberg tulemusega 2,10.