Läänemaa koolinoorte kergejõustiku meistrivõistlused olid osavõturohked

Enim medalid kogunud noored kergejõustiklased. Foto Kaja Ladva

Kevadeti on aastakümneid selgitatud Haapsalu staadionil noorte kergejõustikumeistreid. Sellel aastal oli korraldustiim esmakordselt Spordiliit Läänela poolt. Oli väga meeldiv, et osa võttis väga palju noorsportlasi ja üle pikkade aastate olid taas võistlustules ka gümnaasiumiõpilased. Seega selgitati parimad koguni neljas erinevas vanuseklassis. Paljudel aladel olid tulemused vägagi heast klassist, isegi sellised, millega vabalt Eesti noorte kergejõustiku meistrivõistlustelt medaleid võib võita. On ju mitmed Läänemaa noored seda varasematel riigi esivõistlustel ka suutnud ja nüüd näitasid nad ka kodustaadionil ilusa ilmaga head minekut. Nii jooksu, hüppe, kui tõukealadel oli häid tulemusi väga palju. Nooremates vanuseklassides jäi silma tõsiasi, et kergejõustiklased, kes olid medalivõitjad pikemates jooksudistantsides, need muudel aladel väga medaliheitlusse ei sekkunud. Tegelikult on see väga hea näitaja, sest nii võib ka just tulevikus Läänemaa saada ka just keskmaajooksudele spetsialiseeruvaid noori. Vanemates klassides seda nii täheldada ei saa, seal jätkus samasid sportlasi medalikolmikusse kõikidele aladele. Aga ikka, kes on kiire 100 meetri jooksja, see hüppab ka hästi kaugust ja kes on tehniline kuulitõukes, teeb seda sama hästi ka odaviskes. Saame kiita noori ja nende juhendajaid.

2012-2013 sündinud tütarlaste hulgas tuli kahekordseks võitjaks Haapsalu põhikooli õpilane Krislyn Gleidans. Ta jooksis 100 meetrit 15,4-ga ja hüppas kaugust 4.29. Lisaks ületas ta hõbedaväärilselt kõrgust, 1.30. Eliise Post Taebla koolist viskas palli 39 meetrit ja Roosi Saar, Oru koolist, hüppas kõige kõrgemale – 1.35. Adeele Müür, Haapsalu põhikoolist ,jooksis 600 meetrit 2.14,6-ga.

Poiste võistluses pani kõige rohkem oma spordikotti medaleid Palivere poiss Johannes Olenko. Ta tuli kahekordseks meistriks. Kõrgust hüppas ta 1.20 ja palli viskas koguni 55 meetrit. Lisaks teenis ta kaks hõbedat – 100 meetri jooksus ja kaugushüppes. Tulemused vastavalt 15,2 ja 4.00. Linna Algkooli spordipoiss Braien Lumiste läbis staadionisirge aga kullavääriliselt 15,0-ga. Ridala poiss Teivin Posti hüppas kaugust 4.08 ja Hugo Allmere Noarootsist sai 1000 meetri jooksus kirja väga korraliku 3.30,1. Lisaks oli ta veel kümme korda lühemal maal pronksil, seda tulemusega 15,7.

2010-2011 sündinud neidude võistlusel tegi taas hea etteaste Eliise Mari Toomemägi. Ta kogus koguni neli meistritiitlit ja kõik väga heade tulemustega. 100 meetrit jooksis Ridala sportlane ajaga 13,6, kaugust hüppas 4.40, kuuli tõukas selle ala Eesti meister 11.60 ja kõrguses ületas 1.40. Lisaks sai ta hõbeda palliviskes 38 meetriga. Kulla võitis siin sama tulemusega Rita-Lii Urra linna algkoolist. Risti sportlane Deili Lai aga jooksis 600 meetrit 2.06,1-ga.

Noormeeste võistluses noppis kaks kulda Risti kooli sporltane Kenert Rehkalt. 100 meetri võiduaeg oli tal 13,4 ja kuuli tõuaks 12.10. Kauguses talle hõbe, tulemusega 4.42. Pärtel Tederov viskas palli 59 meetrit, kogu esikolmik oli tubli, Robert Nukki lennutas 150 grammise palli 56 ja Jass Rosenberg 55 meetri kaugusele. Christofer Kuusik Haapsalu põhikoolist hüppas kaugust 4.50 ja kõrgust 1.60. Toomas Nurm Palivere põhikoolist läbis 1000 meetrit väga hea ajaga-3.13,7.

2008-2009 neidude võistluses võitis neli kuldmedalit Haapsalu Põhikooli sportlane Simona Ladva. Kaugushüppes tuli tulemuseks 4.29, odaviskes 29 meetrit, kuulitõukes väga korralik 11.54 ja 800 meetri jooksus 3.18,9. Veel oli ta teine kõrgushüppes tulemusega 1.40. Anna-Britt Aser Haapslau põhikoolist jooksis 100 meetrit ajaga 14,8 ja hüpaps kõrgust 1.45.

Noormeeste võistluses võttis kaks meistritiitlit Oliver Kruusamäe Haapsalu põhikoolist.  Kaugust hüppas ta 4.87. ja kõrgust koguni 1.70. Ridala kergejõustiklane Mattias Priinits läbis 100 meetrit 12.2-ga ja hüppas hõbedavääriliselt kõrgust 1.55. Siin viskas oda ka natukene noorem, Pärtel Tederov lennutas piiki 31 meetrit. Samuel Saar Haapsalu Põhikoolist tõukas kuuli 10.90 ja Sten Jonas Hein läbis 1500 meetrit ajaga 5.30,5.

Neidude sünniaastatega 2005-2007 võistluses sai kaks meistritiitlit Kleer Jaani. Ta hüppas kaugust 4.69 ja kõrgust 1.55. Sama kõrgele hüpaps ka Lianna Lisette Erit. Egle Kolga võitis 100 meetri jooksus ajaga 13,5, lisaks sai ta hõbeda 800 meetris 3.13,4-ga. Karen Loorens võitis samuti kaks meistritiitlit. Kuuli tõukas ta 8.80 ja 800 meetrit läbis 2.54,5-ga. Marta Klooster võitis odaviske 27 meetriga täpselt. Kõik nimetatud õpivad Läänemaa Ühisgümnaasiumis.

Noormeeste võistluses tegi võiduduubli Markus Rafael Kalda. Kaugust hüppas ta 5.59 ja kõrgust 1.65. Sander Soome jooksis 100 meetrit väga korraliku 11,7-ga. Tanel Toomemägi tegi aga võimsa kuulivõistluse. Võidu tõi nii võimas tulemus, kui 13.83. Gregor Trave Noarootsist lennutas oda 33.50. Arseni Hohlatov läbis 1500 meetrit 5.08,2-ga.