Nelli Differt saavutas Pariisi olümpial neljanda koha

Nelli Differt. Foto: Malle-Liisa Raigla, Lääne Elu

Nelli Differt pakkus laupäeval kaasaelajatele palju põnevust, alustades naiste individuaalturniiri kolme võiduga.

Differt kohtus turniiri avaringis 39-aastase korealanna Kang Young Miga ning teenis lisaajal 14:13 võidu. Kaheksandikfinaalis alistas eestlanna taas lisaajal 20 – aastase poolatar Alicja Klasiki 11:10. Otsustava torkeni läks ka veerandfinaal maailma kolmanda mõõga, itaallanna Alberta Santuccioga – lisaaja 11. sekundil tegi Differt otsustava torke ja võitis 10:9.

Poolfinaalis ootas Differtit ees maailma esinumber Vivian Kong. Kui esimene ja teine periood matšist olid tasavägised, siis viimase perioodi lõpp oli Kongil tugevam ning ta võitis vastasseisu 15:11.

Pronksimatšis läks Differt vastamisi noore ungarlanna Eszter Muhariga. Esimese kolmandiku kaotas Differt 3:4, kuid teise kolmandiku lõpuks oli seis viigis 8:8. Samuti lõppes ka kolmas periood viigiga, mis tähendas, et sarnaselt kolmele esimesele kohtumisele läks ka see lisaajale. Eestlanna sai prioriteedi, aga otsustava torkeni jõudis siiski  Muhari, võites medaliheitluse 15:14. Differtile tähendas see olümpiadebüüdi neljandat kohta.